Menü Kapat

Kulak Koruyucuları

1
2
Kişisel Koruyucu Malzeme, bir veya birden fazla sağlık ve güvenlik risklerine karşı korunmak için çalışanlarca giyilmek, takılmak veya taşınmak amacıyla tasarlanmış herhangi bir cihaz, alet veya malzemedir. İş yerinde güvenlik personelin iş güvenliği kuralları ve kişisel koruyucu malzemeleri doğru kullanımı ile sağlanır. Kişisel koruyucu malzemeler arasında bulunan kulak koruyucular kulaklarımızı aşırı gürültüden kaynaklanan zararlardan korur.

Kulak koruyucuları malzemelerine; Kulak tıkaçları ve benzeri cihazlar, tam akustik baretler, endüstriyel baretlere uyan kulaklıklar, düşük frekanslı kapalı devre haberleşme alıcısı olan kulak koruyucuları ve iç haberleşme donanımlı kulak koruyucuları örnek olarak verilebilir. Bunlardan kulak tıkaçları ve manşonlu kulaklıklar; genelde ağaç, tekstil ve metal sanayi gibi gürültü seviyesinin yüksek olduğu işlerde kullanılır.

Gürültülü bir ortamda çalışan bir insanın, dikkati dağılır, verimi düşer, yorgunluk ve baş ağrısı şikayeti başlar, yüksek sesle konuşma alışkanlığı edinir, sinirsel ve ruhsal rahatsızlıklar baş gösterir, işitme kaybı belirir ve çalışma ortamında kaza ihtimali artar.

Open chat
1
Scan the code
Merhaba